6.Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 132'nin Cevapları(Altın Kitaplar)6.Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 132'nin Cevapları(Altın Kitaplar)
Altın Kitaplar 7.Ünite Sosyal Bilimler etkinliği cevabı,Altın Kitaplar Sosyal Bilgiler Çalışma kitabı sayfa 123'in cevapları, Sosyal Bilgiler Çalışma kitabı cevapları,Altın Kitaplar 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı cevapları,Altın Kitaplar 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı cevapları oku,Altın Kitaplar 6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı cevapları download, Altın Kitaplar  6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı cevapları ara, Altın Kitaplar   6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı cevapları bul, Altın Kitaplar  6.sınıf sosyal bilgiler çalışma kitabı 7.Ünite:  Elektronik Yüzyıl  cevapları

HUKUK   bilimi
Bu bilim,birey, toplum ve devletin hareketlerini, birbirleriyle 
olan ilişkilerini; yetkili organlar tarafından usulüne uygun olarak çıkarılan, kamu gücüyle desteklenen, muhatabına genel olarak nasıl davranması yahut nasıl davranmaması gerektiğini gösteren ve bunun için ilgili bütün olasılıkları yürürlükte olan normlarla düzenleyen normatif bir bilimdir.


      TARİH  bilimi.
      Bu bilim,geçmişteki olaylara ait bilgilerin keşfi, toplanması, bir araya getirilmesi ve sunulması bilimidir. Tarihi bilgi, geçmişteki olaylara ilişkin tüm bilgilerin, olayların vuku bulduğu dönemin şartları göz önüne alınarak, mümkün olduğunca nesnel bir şekilde sunulması ile oluşur.
   PSİKOLOJİ bilimi
Psikoloji, davranışları ve zihinsel süreçleri inceleyen bilim dalıdır. Hem insanlar hem de hayvanlar üzerindeki çalışmaları kapsar. Psikoloji diğer bilimlere kıyasla kısa bir geçmişe sahiptir. Bu kısa süre içinde psikoloji değişik biçimlerde tanımlanmıştır. İlk tanım insan zihninin yapısının incelenmesi biçimindedir.
COĞRAFYA bilimi
Coğrafya yeryüzünün biçimini, yüzeyini, fiziksel özelliklerini,- doğal ve siyasal bölümlerini, iklimini, üretimini ve nüfus dağılımını tanımlayan bilim dalıdır. Genel coğrafya ve bölgesel coğrafya olmak üzere ikiye ayrılır.
EKONOMİ  bilimi


Ekonomi veya iktisat, üretim, ticaret, dağıtım ve tüketimden oluşan insan aktivitesidir. Ekonomi belli bir bölge içindeki ekonomik sistemden oluşur. Bu sistem o bölgedeki işgücünü, sermayeyi, doğal kaynakları; üretim, ticaret ile dağıtımda rol alan ekonomik kuruluşları ve o bölgedeki mal ile hizmetlerin tüketimini içerir. Bir ekonomi teknolojik evrim, tarih ve sosyal organizasyon ile coğrafya, doğal kaynaklar, gelir ve ekoloji gibi ana faktörlerin birleşmesiyle oluşur. 


10 yorum:

Adsız dedi ki...

birazzz kısaaaa yazınnnnn

adsız dedi ki...

gerçekten harika bir site teşk ederm ...

Adsız dedi ki...

ehhhh işte

Adsız dedi ki...

hmm. güzel miş bu site ok bay

Adsız dedi ki...

harbiden çok işe yarıyor beeeeeeeee <3

Adsız dedi ki...

çok güzel bir site ödevlerimi hep burdan yapıyorum ödevlerden kurtuldum artık ayrıca öğretmenin hep artı veriyor birde yanina güsel yazıyor...

Adsız dedi ki...

çok uzun

Adsız dedi ki...

buna şükret 22 mayıs bunu bulamayanlar var:d <3

Adsız dedi ki...

hepinize gerçekten çok teşekkür ederim öğretmenimiz bütün çalışma kitabını bitirin demişti haberim yoktu geç başladım ve bunu bilinki öğretmen ödevi vermenden önce kitapta sadece 1 ünüte yapmıştı yani toplam 6 üniteyei ben 2 günde sayenizde yaptım çok ama çok teşekkkür ederim :)))))

Adsız dedi ki...

adın ne senin

Yorum Gönder

 
 
 

Sponsorlu bağlantılar