8.Sınıf Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Ekoyay Ders Kitabı Cevapları Sayfa 45

8.Sınıf Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Ekoyay Ders Kitabı Cevapları Sayfa 45


2013-214 eğitim-öğretim yılında okutulan 8.Sınıf Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi Ekoyay Ders Kitabı Cevapları verilmiştir.Cevaplarınızı yaptıktan sonra kontrol edebilirsiniz.Vatandaşlık kişinin kendi fikrini belirttiği bir derstir.Kişiye özle bir derstir.Bu nedenle size bu cevapları bir fikir olsun diye veriyoruz.
Etiketler: Ekoyay 8.sınıf vatandaşlık ve demokrasi eğitimi dersi cevapları, 8.sınıf vatandaşlık ders kitabı cevapları,ekoyay vatandaşlık cevapları,vatandaşlık dersi ders kitabı cevapları,vat ders kitabı cevapları,ekoyay vat cevapları,ders kitabı 8.sınıf vatandaşlık etkinlik cevapları,vatandaşlık ve demokrasi eğitimi ekoyay cevapları,8.sınıf vatandaşlık ve demokrasi eğitimi dersi ders kitabı cevaplarI

AİLE TOPLANTILARI
Can’ın annesi ve babası zaman zaman bir aile toplantısı düzenlerler. Toplantıda Can ve iki kardeşi de bulunur. Her toplantıda annesi veya babası sırayla başkanlık yapar. Aile üyelerini ilgilendiren her türlü olay burada konuşulur. Toplantılarda herkesin sorunlarına yer verilir ve herkes kendi görüşünü açıklamakta özgürdür. Evdeki hangi işi kimin yapacağı, kimin sorumluluklarını yerine getirdiği veya getirmediği, ne zaman, nereye tatile gidileceği gibi bir çok konuda kararlar alınır. Karar alırken herkesin bir oy hakkı vardır. Toplantıda alınan kararlara herkes uymakla yükümlüdür.

SORULAR
1. Can ve ailesinin demokrasiyi yaşam biçimi hâline dönüştürdüğünü söyleyebilir misiniz? Aile üyelerinin hangi davranışları bunun bir göstergesidir? 2. Bir kişi veya toplumun, yaşamın her alanında demokratik tutum, davranış ve değerlere sahip olması önemli midir? Niçin? 3. Demokrasiyi yaşam biçimine dönüştürmek için uygun olan yönetim biçimi hangisidir? 4. Yakın çevrenizden demokrasinin yaşam biçimine dönüştürülmesiyle ilgili bir örnek veriniz. Bu davranışın neden insan haklarının özündeki değerlere uygun olduğunu açıklayınız0 yorum:

Yorum Gönder

 
 
 

Sponsorlu bağlantılar